مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، گفت: تا پایان امسال ۱۶۰ دفتر مشاوره ازدواج در کشور راه اندازی خواهد شد که از این تعداد کارهای ۶۰ دفتر انجام شده است و امیدواریم از تابستان امسال فعالیت خود را آغاز کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ناصر صبحی گفت: مراکز مشاوره ازدواج قبلی که از سازمان ملی جوانان مجوز دریافت کرده بودند باید خودشان را با استانداردهای سازمان نظام روانشناسی تطبیق بدهند و از سال ۹۲ به بعد نیز اعطای مجوز به مراکز مشاوره ازدواج با همکاری سازمان نظام روانشناسی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: متقاضیان ابتدا باید از سازمان نظام روانشناسی پروانه شخصی دریافت کنند سپس با مراجعه به وزارت ورزش و جوانان درخواست خود را مطرح کرده و مراحل اداری لازم را طی کند در صورت احراز شرایط مناسب، دوباره به سازمان نظام روانشناسی معرفی شده و مجوز راه اندازی مرکز به صورت مشترک به آنها داده می‌شود.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: هم اکنون ۵۴ مرکز مشاوره ازدواج قانونی در کشور وجود دارد و اقدامات لازم برای راه اندازی ۶۰ دفتر نیز انجام شده است که امیدواریم بتوانند فعالیت خود را از تابستان امسال آغاز کنند.
صبحی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال نیز ۱۰۰ مرکز مشاوره ازدواج دیگر به مجموع این مراکز اضافه شوند.

تاسیس ۱۶۰ مرکز مشاوره ازدواج تا پایان سال

دیدگاهتان را بنویسید